Mi az az SLS és mik a veszélyei?
Az SLS, más néven Sodium-Lauryl-Sulfate egy olyan felületaktív összetevő, ami számos kozmetikumban, testápolóban, samponban, fogkrémben megtalálható. Hatékony emulgeáló és habképző tulajdonságokkal rendelkezik, ezért is használják előszeretettel fogkrémekben is.
Az SLS felületaktív tulajdonsága miatt irritáló hatású lehet, minél nagyobb koncentrációban van jelen összetevőként, ez az irritáló hatás annál erőteljesebben jelentkezhet, illetve annál allergizálóbb lehet. A legjobb eredmény érdekében a CURASEPT ADS® szájöblögető alkalmazásakor mindig SLS (sodium-lauryl-sulfate) mentes fogkrémmel mossunk fogat. Az SLS ugyanis gátolja a klórhexidin elnyújtott plakkcsökkentő hatását, ezért a két hatóanyag együttes alkalmazása nem javasolt.
A CURASEPT TERMÉKEK nem tartalmaznak potenciálisan káros összetevőket: SLS-t.
SLS mentes fogkrém és szájvíz - miért ezt használjuk inkább?
Köztudott, hogy a szájüreg egészsége közérzetünk, egészségi állapotunk egészére hatással van. A szájüregben is rengeteg hasznos baktériumtörzs él, így a mikrobiom egyensúlyának fenntartása érdekében érdemes olyan termékeket használni fogaink ápolására, amik ezt a természetes egyensúlyt nem bontják meg.
Nem beszélve arról, hogy rengeteg hatóanyag, illetve összetevő már a szájnyálkahártyáról is fel tud szívódni, így szájápolási termékeknél fokozottan oda kell figyelni az összetevők listájára.
Különösen oda kell figyelni az SLS mentességre, ha CHX (klórhexidin) tartalmú szájvizet használunk. A legjobb eredmény érdekében a CHX tartalmú szájöblögetők alkalmazásakor mindig SLS (sodium-lauryl-sulfate) mentes fogkrémmel mossunk fogat. Az SLS ugyanis gátolja a klórhexidin elnyújtott plakkcsökkentő hatását, ezért a két hatóanyag együttes alkalmazása nem javasolt.
A CURASEPT TERMÉKEK nem tartalmaznak SLS-t!
Az SLS tartalmú fogkrémek felületaktív mivoltuknak köszönhetően megbonthatják a mikrobiom egyensúlyát, száríthatják a nyálkahártyát, így számos betegséggel szemben leszünk fogékonyabbak. Meglévő tüneteket is súlyosbíthatunk az SLS nyálkahártya irritáló hatásának köszönhetően, így bármilyen szájüregi elváltozás, például egy herpesz, vagy afta még fájdalmasabb lehet, és lelassul a gyógyulási idő is. Az SLS ráadásul arra érzékenyeknél komoly allergiás reakciót is kiválthat. Fogkrémek esetében a szervezetbe is bőven juthat belőle. Ezért célravezetőbb az SLS mentes fogkrém és szájvíz használata.
Milyen fogkrémet és szájöblögetőt válasszunk, ha SLS, mentol- és fluoridmentes, homeopátiás készítmények mellett is alkalmazható termékeket keresünk?
A bio minősítésű SLS mentes fogkrém és szájvíz olyan egyéb, növényi eredetű, természetes hatóanyagokat tartalmazhatnak, amik segítenek a szájüregi egészség fenntartásában.
Ilyen, a szájüreg egészsége szempontjából hasznos növényi hatóanyag lehet:
Kamilla, ehinacea, zsálya, teafa, xilit, amelyeket a Curasept Ecobio termékeiben is megtalálunk. Ezek a természetes hatóanyagok erősítik a fogíny és a fogak természetes védekezőképességét, a nyálkahártya egészségét.
A Curasept EcoBio megkapta az ICEA (Etikai és Környezetvédelmi Tanúsító Intézet) tanúsítását. Az összes összetevő és végtermék szigorú és alapos ellenőrzésével az ICEA igazolja, hogy a termékek természetesek és alacsony környezeti hatással bírnak.
Az ICEA minősítésű termékek így biztosan nem tartalmaznak SLS-t, parabéneket, vagy “kétes” forrásból származó gyógynövényeket, tartósítószereket, egyéb káros hatóanyagokat.
A cikk hirdetést tartalmaz